Zestaw CAM-EDUKACJA to pakiet edukacyjny służący do nauki technik Komputerowego Wspomagania Wytwarzania w oparciu o powszechnie stosowane w światowym przemyśle rozwiązania CAM.

Pozwala kontynuować kształcenie rozpoczęte w Systemie ZERO-OSN.

Oparty jest o program EdgeCAM - jeden z najpopularniejszych na świecie i w Polsce w wersji pozwalającej m.in. na zapisywanie pracy ucznia i generowanie kodów dla obrabiarki.

Przeznaczony jest dla Wyższych i Średnich Szkół Technicznych, które mają w programie nauczania zajęcia z technik CAD/CAM/CNC, obróbki skrawaniem, programowania lub obsługi OSN, budowy maszyn lub automatyki. Zalecany w Technikach o kierunkach mechanicznych oraz kierunku Mechatronika. Niezbędny w Centrach Kształcenia Praktycznego i na Wydziałach Mechanicznych Wyższych Uczelni.

Zestaw CAM-EDUKACJA pozwala wyposażyć za znikomą cenę całą pracownię komputerową w narzędzie takie jak stosowane w przemyśle.

Wyposażony jest w nową edycję podręcznika zawierającą gotowe przykłady do zastosowań edukacyjnych.

System CAM tworzy program dla obrabiarki sterowanej numerycznie na podstawie trójwymiarowego modelu 3D gotowego detalu. Detal może być zaprojektowany w dowolnym systemie CAD lub wewnątrz systemu CAM.
 

CAM-EDUKACJA umożliwia:


CAM-EDUKACJA to zestaw następujących elementów:


EgdeCAM 2020 PL Educational zawiera:


 

Sugerowana instalacja CAM-EDUKACJA (objęta licencją):


 

Kursy i szkolenia z wykorzystania EdgeCAM :


 

Wymagania sprzętowe i programowe:


Program EdgeCAM może działać zarówno w sieci jak na pojedynczych komputerach.

Bliższe informacje na stronie www.edgecam.pl w dziale : -> Strefa klienta -> Wymagania systemowe

 

Informacja o prawach licencyjnych użytkowania programu EdgeCAM:


Program w wersji Student Edition może być instalowany bez ograniczeń do zastosowań niekomercyjnych i nie związanych ze zinstytucjonalizowaną edukacją.

Instytucje zajmujące się profesjonalnie edukacją (takie jak Szkoły i Uczelnie, Centra Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego, inne Ośrodki Doskonalące) mogą wykorzystywać EdgeCAM Student Edition wyłącznie wraz z licencją EdgeCAM Educational.

Wykorzystanie EdgeCAM Student Edition przez te instytucje bez posiadania licencji EdgeCAM Educational JEST NIELEGALNE.

 

Do pobrania informacja o Zestawie CAM-EDUKACJA formacie MS WORD (spakowana). 

Cennik